Fatih Terim hastanede operasyon geçirdi

Galatasaray ve Türkiye futbolunun değerli ismi Fatih Terim, sabah saatlerinde hastaneye kaldırıldı. Maslak’ta özel bir hastaneye gelen Fatih Terim’e 15 dakikalık polip temizleme süreci gerçekleştirildi.

Gazeteci Burhan Can Terzi toplumsal medya hesabından “Fatih Hoca, ameliyat geçirmedi. 15 dakikalık polip temizleme süreci gerçekleşti. Hastanede kalma durumu yok. Geçmiş olsun” açıklamasını yaptı.

Polip nedir?

Tıp dünyasında sıklıkla ismi geçen polipler, bedenin pek çok farklı dokusunda görülebilen tümör gibisi yapılardır. Bedende mukoza ile kaplı olan rahim, rahim ağzı, bağırsak, burun ve daha birçok yerde oluşabilen polipler, vakitle büyüyerek birtakım sıhhat sorunlarına yol açabilir. Oluştuğu dokunun rastgele bir katmanında köklenen ve dışarıya yanlışsız tümör halinde itilen polipler, kimi vakit bir sap ile, kimi vakit ise geniş bir taban ile dokuya tutunur. Boyutlarına, köklendikleri dokulara ve yapılarına nazaran farklı tipleri bulunan poliplerin büyük bir çoğunluğu yeterli huylu olmasına karşılık kanserleşme ihtimali bulunan polipler de mevcuttur. Bu polipler tıbbi açıdan kıymetlendirilir ve riskli görüldükleri durumlarda cerrahi teşebbüsler yardımıyla alınır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir