Arda Güler: “Son ana kadar mücadelemize devam edeceğiz”

Fenerbahçe‘nin genç futbolcusu Arda Güler, şampiyonluk yarışında son ana kadar uğraş edeceklerini söyleyerek, “Son dakikalarda gelen goller bizi çok keyifli ediyor lakin buna alışmamamız gerekiyor ki taraftarlarımız rahat rahat maç izlesinler, biz de rahat rahat oynayalım. Bu bizim ne kadar güçlü bir ekip olduğumuzu gösteriyor. Gollerden sonraki sevinçler her şeyi özetliyor” dedi.

Fenerbahçe’nin genç futbolcusu Arda Güler, FB TV’ye açıklamalarda bulundu. Kelamlarına Ramazan Bayramı’nı kutlayarak başlayan Güler, “2 gün sonra maçımız var. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Benim için bu türlü bir ortamda bulunmak çok büyük bir tecrübe ve tecrübe. Ligde 6 maçımız var. Maç maç bakıp, her iki kulvarda da elimizden geleni yapmak istiyoruz. İki amaç için de istekliyiz. Eminiz ki, her maçımızı kazanırsak hem ligi hem kupayı kazanırız. Rakiplerimiz puan kaybedecek. 6’da 6 yaptığımız takdirde inşallah şampiyon oluruz. Son dakikalarda gelen goller bizi çok memnun ediyor ancak buna alışmamamız gerekiyor ki taraftarlarımız rahat rahat maç izlesinler, biz de rahat rahat oynayalım. Tıpkı vakitte bu bizim ne kadar güçlü bir ekip olduğumuzu gösteriyor. Hepimizin büyük karakter ortaya koyduğunu gösteriyor. Bunun için de ayrıyeten memnunuz. Gollerden sonraki sevinçler her şeyi özetliyor. Ne kadar inandığımızı gösteriyor. Son ana kadar çabamıza devam edeceğiz. İnşallah şampiyon olacağız” diye konuştu.

“Destekleri için herkese teşekkür ederim”

Desteklerin genç oyunculara çok fazla öz inanç verdiğini vurgulayan 18 yaşındaki futbolcu. “Taraflı-tarafsız herkes tarafından çok seviliyorum. Bunun için tekrardan herkese çok teşekkür ederim. Ben de bu takviyelerini karşılıksız bırakmamak için elimden geleni yapıyorum, yapmaya da devam edeceğim. Ekip içindeki herkesle aram çok âlâ. Hepsi bana çok yardımcı oluyor. Birinci senem, birtakım şeyleri birinci kez yaşıyorum. Tıpkı vakitte ağabey, arkadaş ve kardeş üzere davranıyorlar. Kimseyle hiçbir sorunum yok. Bana çok çalışmam gerektiğini herkes söylüyor. Karakterimin çok düzgün olduğunu ve bu türlü devam etmem gerektiğini belirtiyorlar. ‘Kimseye kulak asma. Herkes sana bir şeyler söyleyecek. Kendin üzere devam et’ üzere tavsiyelerde bulunuyorlar. Ben de o denli devam ediyorum” formunda konuştu.

“Üzerimde baskı hissetmiyorum”

“Dünya futbolunu takip ediyorum”

Ekstra çalıştığını söyleyen Güler, “Takım idmanlarından evvel fitness çalışmalarımız oluyor. Ben de ekstra fitness yapıyorum. Antrenmanlardan sonra da topla çalışıyorum. Şut, frikik. Çok değerli. Fırsat geldiğinde hazır olmamız gerekiyor. Daima çalışmalıyız. Oynadıkça gol atacağım, inanıyorum. Küçüklükten itibaren Alex’i çok fazla izledim. Mesut ağabeyi çok izlemiştim. Artık Odegaard ve de Bruyne’yi çok izliyorum. Çok üst düzey oyuncular. Futbolu izlemek, futbolla ilgili sohbet etmek de çok keyifli. Dünya futbolunu takip ediyorum. Bizim de çağdaş futboldaki yeniliklere adapte olmamız gerekiyor. O yüzden izlemek de değerli. Tahminen yapacağım her hareket küçükler tarafından örnek alınacak. O yüzden çok daha fazla dikkatli olmam lazım. Ben de küçükken birilerini örnek alıyordum. Artık de onlar beni örnek alıyorsa, çok memnun oluyorum. İnşallah onlar da hayallerine kavuşabilirler” açıklamasında bulundu.

“Her maçımız final”

Süper Lig’de son 6 maçlarının kaldığını hatırlatan genç futbolcu, “Her maça final gözüyle bakıyoruz. Bu türlü baktığımız için de bazen son dakika golleri geliyor. İnanıyoruz, inşallah gayeye ulaşacağız. Beşiktaş maçı bizim için sıkıntı maçtı. O yenilgi üzücü oldu lakin ondan sonra büyük kadro üzere tepki vermemiz gerekiyordu ve son oynadığımız maçlar bunun göstergesi. Kadro içinde inanç çok konuşuluyor. Evvel bizim inanmamız lazım. Taraftarlarımızın da dayanağıyla bu inancı sürdürürsek, yapacağımıza inanıyoruz. İnanırsak ve inancımızı saha içinde gösterirsek, bence en kilit nokta bu. Başakşehir maçı hak ettiğimiz bir galibiyetti ve sonrasında herkes çok memnundu. Son dakika golüyle de bu mutluluğumuz katlandı” dedi.

Şu ana kadar attığı en kıymetli golü açıklayan Arda Güler, “Bu vakte kadar attığım en değerli gol, Dinamo Kiev maçındaki golümdü. O gün kümeden da önder çıkmıştık. Kadro içinde de Miha Zajc’ın Karagümrük’e attığı gol, çok değerli ve anlamlıydı” diye konuştu.

“Taraftarlarımızın dayanağıyla daha uygun ekip oluyoruz”

Taraftarlardan takviye isteyen 18 yaşındaki futbolcu, “Taraftarlarımız bizlere sonuna kadar inanmaya devam etsinler. Biz inanıyoruz ve yapabileceğimizi de biliyoruz. Onların inancını da hissediyoruz. Yalnızca bu dayanağa devam etmelerini istiyoruz. Dayanakları ile daha uygun ekip oluyoruz. Genç kardeşlerim de her vakit çalışmaya devam etsinler. Bazen hayatta güç vakitler oluyor. Hayallerine olan inançları azabilir lakin çok çalışmaya devam ederlerse o günler herkes için gelecek” diyerek kelamlarını tamamladı. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir