TikTok fenomeni doktor, banyo sırasında temizlenmeyen bölgeleri sıraladı

TikTok’ta yaklaşık 90 bin takipçiye ve 1,3 milyondan fazla beğeniye ulaşan Dr. Jen Caudle, kısa bir müddet evvel göbek deliğinden başlayarak insanların gereğince yıkamadığı beş bölgesini anlattığı bir görüntü paylaştı.

Dr. Caudle, bir milyondan fazla izlenen görüntüde işte o bölgeleri şöyle sıralıyor:

Dr. Caudle, “Doğru, pek çok erkek, göbek deliğini hiç yıkamaz. Lakin çocuklar, artık bu durum iğrençleşiyor! Lütfen göbek deliğinizi yıkayın” diyor.

Daha sonra takipçilerine, neredeyse gereğince yıkamadıkları bir sonraki beden bölgesini, kulaklarını anlatıyor: “Kulağın doruğu, buradaki bu küçük alanın gerisi temizlenmiyor. O bölgeyi bilhassa yıkamanı istiyorum. Kulağınızı yakın vakitte yıkamamışsanız ovuşturduğunuzda koklarsanız ve iğrençtir.”

Ardından, tırnaklarını düzgün bir formda yıkamayan insanları eleştiriyor: “Burada çok fazla kir birikiyor.”

Dr. Caudle’ın üzerinde durduğu bir başka bölge de bacaklar: “Evet, aslında bacaklarını yıkaman gerekiyor. Duşta sabunun bacaklarından aşağı akmasından bahsetmiyorum, yıkamaktan bahsediyorum.”

Ve son olarak ayak parmaklarına işaret ediyor: “Bu ayak parmaklarının ortasına gir. Birçok enfeksiyon tipini önlediğinizden emin olmak istiyorsunuz. Ayak parmaklarınızı yıkadığınızdan emin olun!”

Dr. Caudle’ın paylaşımı toplumsal medya kullanıcıları ortasında da tartışma yarattı. Takipçilerinden kimileri, paklık konusunda en ince detayına kadar indiği için onu takdir etti, lakin birçoğu da karşı çıktı.

Bazı kullanıcılar bunların zati herkes tarafından yapılması gerektiğini ve belirtilmesinin bile anlamsız olduğunu söylerken, kimileri da tabibin ikazlarının yerinde olduğunu yazarak tabibi takdir etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir