‘SinemAnadolu Film Günleri’ mayısta başlıyor

Aktiflik kapsamında Anadolu’da çekilmiş ödüllü sinemaların gösterimleri yapılacak, gösterimlerin akabinde direktör ve oyuncularla söyleşiler düzenlenecek.

Rami Kütüphanesi’nin öğrencilerini ve sinema profesyonellerini bir ortaya getirmeyi amaçlayan aktiflik kapsamında, sinema atölyelerinin de düzenlenmesi planlanıyor.

Beş gün sürecek aktiflik, 3-7 Mayıs ortasında İstanbul Rami Kütüphanesi’nde iştirakçilerle buluşacak. Tüm etkinlikler fiyatsız yapılacak.

ÖDÜLLÜ SİNEMALAR GÖSTERİLECEK

Etkinlik kapsamında Atalay Taşdiken’in yönettiği “Hara”, Fatih Özcan’ın yönettiği “Mavzer”, İffet Eren Danışman Boz’un yönettiği “Turna Misali”, Banu Sıvacı’nın yönettiği “Güvercin” ve Metin Dağ’ın yönettiği “Kaf Kaf” sinemalarının gösterimleri yapılacak.

“SinemAnadolu Film Günleri” bünyesinde ayrıyeten atölye ve masterclass çalışmaları da düzenlenecek. Oyuncu Hatice Aslan ile “Oyunculuk Kariyeri” söyleşisi, oyuncu Ali Sürmeli ile masterclass çalışması ve oyuncu İpek Tuzcuoğlu ile “Anadolu’da Oyuncu Olmak” bahisli söyleşiler yapılacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir