Şantaj suçlamasıyla gözaltına alınan ‘Gaga Bulut’ tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü grupları, 2018 yılında İzmir’de iki erkek çocuğunu öpüştürdüğü görüntüyü toplumsal medyadan yayınladığı gerekçesiyle yargılandığı davada 17 yıl mahpusa çarptırılıp sonra tahliye edilen toplumsal medya fenomeni Bulut Altuğ’a ilişkin ‘iamgagabulut’ isimli Instagram hesabını takibe aldı.

Ekipler, ‘Gaga Bulut’ olarak bilinen fenomen Altuğ’un, toplumsal medya uygulamasından kanal açıp cinsel içerikli görüntüler paylaştığı, bu fotoğraf ve görüntülerdeki bireylere ilişkin görselleri kaldırmak için şantaj yaptığını belirledi.

Polis, hakkında ‘kişisel bilgileri hukuka muhalif olarak verme yahut ele geçirmek’ ve ‘şantaj’ cürümlerinden soruşturma açılan Altuğ’un adresine dün sabah operasyon düzenledi. Altuğ gözaltına alınırken, kendisine ilişkin çelik kasada, kabahatten elde ettiği 500 bin lira pahasında altın ve nakit ele geçirildi.

Bulut Altuğ, emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Altuğ, tutuklandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir