GS TV spikeri ‘siyasi’ paylaşımları nedeniyle işten çıkarıldı

10 yılı aşkın müddettir Galatasaray TV’de çalışan Serbay Şenkal, ferdî Twitter hesabında yaptığı paylaşımlar nedeniyle birkaç ay evvel işine son verildiğini duyurdu.

YouTube üzerinden yayınladığı görüntüde bu paylaşımları tek tek gösteren Şenkal’ın yüklü olarak ekonomik kriz, sığınmacı siyasetleri üzerinden iktidarı eleştirdiği görüldü:

“Var ya o denli amcalarımız, ‘iPhone’unu göster’ diyen amcalarımız. ‘Her meskende bir otomobil var’ diyen ağabeylerimiz. Ben onlara atıfta bulunan bir tweet atmışım. Bu kabahat mu? Bu fikrimi sarf etmem, benim işten çıkarılmama münasebet mi?”

Sunucu bir yerde de “Fatih Tezcan bir haftadır cezaevinde, Gülşen kadar üzüleni olmadı” formundaki bir iletiye verdiği “Unutmuştum, güzel ki hatırlattın. Bir defa daha içimin yağları eridi” karşılığı için “İşten çıkarılmama vesile midir?” diye soruyor:

“Atatürk’e bu kadar hakaret eden, cumhuriyet bedellerine bu kadar aşağılık yaklaşımla rahat rahat fikirlerini beyan eden, insanları kutuplaştıran bu kişinin cezaevinde olmasına sevinmem benim en doğal hakkım değil mi? Bu benim işten çıkarılmama vesile midir niyetlerimi beyan etmem?”

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan… Sizden tırnağımın ucu kadar korkmuyorum. Zerre kadar korkmuyorum. Ne yapabilirsiniz ki? Bakın benim işime son verdiniz. Ben kaç aydır çalışmıyorum. Ne olacak benim mesleğim? Önce allah her şeyi yaparım. altından kalkarım. En güzel yerlerde çalışmaya başlarım. Bu nizam ortadan kalktığında, siz gittiğinizde ben yeniden en kral yerlerde çalışmaya başlarım. Ancak bu türlü bir mantalite, bu türlü bir fikir yapısı olamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir