Erdoğan: Bu pazar belki de hayatımızın en önemli tercihini yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Kadın Buluşması’ programında konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından değerli başlıklar şöyle:

“14 Mayıs günü şahsıma ve Cumhur İttifakı’na verdiğiniz takviye için sizlere tek tek teşekkür ediyorum. Meclis’te Cumhur İttifakı olarak 323 milletvekili ile çoğunluğu elde ettik. Böylelikle seçimlerin Meclis boyutu ile ilgili imtihanını alnımızın akıyla verdik. Cumhurbaşkanlığında da yüzde 49,52 oy oranı ile birinci çeşidi rakibimizden yaklaşık 5 puan önde bitirdik. 27 milyondan fazla insanımızın teveccühüne mazhar olduk. Artık önümüzde seçimlerin en kritik basamağı var. Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci çeşidi için yalnızca bir gün kaldı. Bu pazar bir sefer daha sandıklara gidecek, tahminen de hayatımızın en değerli tercihlerini yapacağız. Yalnızca kendimiz ile ilgili değil, ülkemizin ve evlatlarımızın geleceğine dair de çok önemli bir karar vereceğiz.

ŞANTAJ, BASKI, TEHDİT, KUMPAS DAHİL HER YOLU LEGAL GÖREN BİR PRENSİPSİZLİK VAR: Türkiye’ye son 20 yılda kazandırdığımız birçok yapıtla, tanıştırdığımız kaç muvaffakiyetle milletimizin huzurundayız. Elbette her kul üzere yapmak isteyip de yapamadıklarımızla, eksiklerimizle, kusurlarımızla milletimizin huzurundayız. Başka tarafta ise bürokratik mesleğine SSK’yı batırmayı, siyasi mesleğine de CHP’yi batırmayı sığdırmış bir kifayetsizlik örneği var. Daha iki hafta öncesine kadar ücretsiz mesken vaat ettiği insanları sadece oy vermediler diye gece yarısı kapı dışarı eden bir vicdansızlık örneği var. Koltuğunu korumak için Kandil’deki terör elebaşlarından, Pensilvanya’daki hainlere kadar hepsine çiçek dağıtan bir teslimiyet var. Rakiplerini minder dışına atmak için şantaj, baskı, tehdit, kumpas dahil her yolu yasal gören bir prensipsizlik var. Bakanlık pazarlığı, hale bak. Toplamda yüzde 1’i sıkıntı bulan bu türlü bir kümeye 40 milletvekili dağıtan bir garip insan var. Lakin bir özelliği daha var hesap uzmanı. Bu nasıl hesap uzmanı ki yüzde 1 bile olmayanlara kalkıp kendi milletvekili sayılarını neredeyse yok edecek sayıda bir oranla 40 tane milletvekilliği dağıtıyor.

MİLLETİM HESAP UZMANLIĞININ EN HOŞ ÖRNEĞİNİ SANDIKLARDA BUNLARA VERECEK: Artık bu pazar çok değerli. Bu pazar inşallah benim milletim hesap uzmanlığının en hoş örneğini sandıklarda bunlara verecek. Türk siyasetinin 21 yıldır unuttuğu bütün kötülükleri üç aya sığdırmış bir çapsızlık örneği var. Ne diyor; ‘eğer Selo’nun dışarı çıkmasını istiyorsanız oyları Kılıçdaroğlu’na vereceksiniz.’ Kim bu Selo? Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin vefatına neden olan teröristtir. Şu anda Edirne’de cezasını çekiyor. Bu ülke hukuk devleti değil mi? Hukuk devleti. Hukuk devletinde sen kendini büsbütün hukukun üzerine çıkartıp şayet Selo’nun çıkmasını istiyorsanız oyları bize vereceksiniz nasıl dersiniz. İşte bunun için Erdoğan 323 bireyle bir arada bu yola devam ederse hukuktan diğer hiçbir şey tecelli etmez. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti CHP. Ne diyor? Diyor ki, bırakın general olsa ne müellif. Halka ne diyor it sürüleri. O da işte bir HDP’li. Ben burada merak ediyorum bu yargı nerede? Bu biçimde saldıran birisine karşı şu ana kadar yargı devreye girdi mi? Maalesef yargı da devreye girmedi. Lakin bu onlardan değil farklı bir kısımdan olmuş olsaydı herhalde yakasına yapışır çabucak içeri alırlardı. Niçin? Gazi Mustafa Kemal’e hakaretten. İşte bütün bunları bir nizama sokmak için karşımızdaki bu tabloyu çok düzgün göreceğiz ve pazar günü inşallah sandıkları patlatacağız daima birlikte.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir